Rohan po titulech z divoké vody přidal i další vysokoškolský. V budoucnu bych se rád uchytil v novinařině, říká
Sedmadvacetiletý stříbrný medailista z olympijských her v Tokiu Lukáš Rohan se tento týden stal magistrem, poté co obhájil diplomovou práci a zvládl státnice v oboru mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze. “Žurnalistice se v budoucnu chci věnovat. Nejvíce mě láká komentování. Vím ale, že je to jedna z nejtěžších disciplín, takže uvidíme,” říká absolvent také bakalářského stupně z Univerzity Karlovy.
“Jsem rád, že to mám zdárně za sebou, protože jsem studoval déle, než jsem čekal. Jenže v posledních třech letech se stalo hodně věcí, se kterými jsem nepočítal,” vysvětluje Rohan s tím, že původně chtěl dokončit školu v roce 2020.
Jenže vzhledem k náročné přípravě na olympiádu v Tokiu, která se měla původně konat v roce 2020, školu před třemi lety přerušil. Kvůli celosvětové pandemii koronaviru se poté hry o rok odložily, což Rohanovi na cestě za vysokoškolským titulem také nepomohlo.
“Po olympiádě bylo všechno dost hektické. Dopisovat diplomku a učit se na státnice bylo náročné, na druhou stranu se nechci vymlouvat na sport, protože tahle fáze studia je náročná pro každého,” říká Rohan.
V diplomové práci Rohan řešil mediální dopady olympijských úspěchů Lukáše Krpálka, Barbory Špotákové a Jiřího Prskavce z Ria de Janeira. “Vybral jsem si téma, které mi bylo blízké,” vysvětluje stříbrný medailista z Tokia, který zvýšenou pozornost nejen médií zažil právě po loňském úspěchu v Japonsku.
Sám by se v budoucnu v médiích rád prosadil, ostatně už delší dobu vydává pravidelný blog pro zavedené sportovní médium. “Nejvíce mě ale láká televize, protože jsem si už jako malý hrál na sportovního komentátora. Na druhou stranu je to podle mě jedna z nejtěžších disciplín, takže si nejsem jistý, jestli k tomu mám predispozice,” pokračuje Rohan.
“Každopádně bych si to rád vyzkoušel. Nicméně v nejbližší budoucnosti se chci hlavně zlepšovat v psaní, se kterým už nějaké zkušenosti mám,” dodává olympijský medailista.